05136091330-1 sadra_info@yahoo.com

Cambridge English: First

 که به آزمون FCE معروف است، هر ساله توسط دپارتمان انگلیسی دانشگاه کمبریج در مناطق مختلف دنیا برگزار می‌شود. آزمون اف سی ای مهارت داوطلبین در سطح متوسط رو به بالا (upper-intermediate) را ارزیابی می‌کند و در سیستم درجه بندی معروف CEFR سطح B2 را پوشش می‌دهد.

داوطلبین امتحان اف سی ای باید در عرض ۴ ساعت به ۴ بخش آن پاسخ دهند. این بخش‌ها به ترتیب عبارتند از:

ریدینگ و کاربرد زبان (Reading and Use of English)

رایتینگ (Writing)

لیسنینگ (Listening)

مصاحبه (Speaking)

 

نمره‌دهی و درجه مدارک

داوطلبینی که در آزمون FCE دانشگاه کمبریج شرکت می‌کنند، متناسب با نمره و عملکرد خود مدارک مختلفی دریافت می‌کنند. بنابراین معیار موفقیت در آزمون FCE ، کسب نمره بالا در بخش های مختلف است.

 

درجه  : A  این آزمون در مجموع ۱۹۰ نمره دارد و داوطلبینی که در بازه ۱۸۰ الی ۱۹۰ قرار گیرند به درجه A خواهند رسید. چنین افرادی در نهایت مدرک رسمی کمبریج برای سطح پیشرفته C1 را دریافت خواهند کرد.

درجه  : B با کسب نمره ۱۷۳ الی ۱۷۹ درجه شما در آزمون FCE یک پله سقوط کرده و B خواهد بود. مدرک این دسته از داوطلبین در سطح B2 )متوسط رو به بالا) صادر می‌شود.

 

درجه : C   کسب نمره‌ای در بازه ۱۶۰ الی ۱۷۲ برای شما در آزمون اف سی ای درجه C را به همراه خواهد داشت. این دسته از داوطلبان نیز مدرک B2 دریافت خواهند کرد.

در نهایت اگر نمره شما در سطح پایین ۱۴۰ الی ۱۵۹ باشد، مدرک B1 را دریافت می‌کنید.

 

در این آزمون بین المللی و شناخته شده، مهارت داوطلبان در سطح متوسط رو به بالا ارزیابی می‌شود. بنابراین خیل عظیمی از افراد به سمت آزمون FCE کشیده می‌شوندکاربرد مدرک FCE نیز به اهداف تحصیلی و کاری مربوط می‌شود. کسب مدرک اف سی ای نشان دهنده این است که فرد مورد نظر می‌تواند از مهارت نوشتاری و گفتاری زبان انگلیسی خود در کاربرد روزانه استفاده مناسبی داشته باشد.

 

تعداد قابل توجهی از مراکز و موسسات تحصیلی در جهان این مدرک دانشگاه کمبریج را به رسمیت می‌شناسند و جهت ادامه تحصیل در آنها به مدرک FCE نیاز خواهید داشت. بعنوان مثال:

 

موسسه Box Hill) استرالیا)

دانشگاه  Thompson Rivers) کانادا)

  دانشگاه Freie Universität)آلمان)

هنگ کنگ (دانشگاه شهر هنگ کنگ)

هلند (دانشگاه آمستردام)

ایالات متحده آمریکا (موسسه هنری Illinois در شیکاگو)

بریتانیا

و

 

بسیاری از شرکت‌های بیزینسی و صنعتی در جهان مدرک FCE را به عنوان یکی از مواد اصلی در جذب کارمندان جدید به رسمیت می‌شناسند و یا از آن در برنامه‌های آماده‌سازی کارمندان خود بهره می‌گیرند.