05136091330-1 sadra_info@yahoo.com

Cambridge English: Advanced

 که به آزمون CAE معروف است، هر ساله توسط دپارتمان انگلیسی دانشگاه کمبریج در مناطق مختلف دنیا برگزار می‌شود. امتحان CAE مهارت داوطلبین در سطح پیشرفته و حرفه‌ای را ارزیابی می‌کند و در سیستم درجه بندی معروف CEFR سطح C1 را پوشش می‌دهد.

داوطلبین امتحان CAE باید در عرض ۴ ساعت به ۴ بخش آن پاسخ دهند. این بخش‌ها به ترتیب عبارتند از:

ریدینگ و کاربرد زبان (Reading and Use of English)

رایتینگ (Writing)

لیسنینگ (Listening)

مصاحبه (Speaking)

 

نمره‌دهی و درجه مدارک

داوطلبینی که در این آزمون دانشگاه کمبریج شرکت می‌کنند، متناسب با نمره و عملکرد خود مدارک مختلفی دریافت می‌کنند. در ادامه ارزش و نمره مربوط به درجه‌های مختلف امتحان CAE را با هم مرور خواهیم کرد:

 

درجه :A این آزمون در مجموع ۲۱۰ نمره دارد و داوطلبینی که در بازه ۲۰۰ الی ۲۱۰ قرار گیرند به درجه A خواهند رسید. چنین افرادی در نهایت مدرک رسمی کمبریج برای سطح فوق پیشرفته C2 را دریافت خواهند کرد.

درجه :Bبا کسب نمره ۱۹۳ الی ۱۹۹ درجه شما در آزمون یک پله سقوط کرده و B خواهد بود. مدرک این دسته از داوطلبین در سطح C1)پیشرفته) صادر می‌شود.

درجه :C کسب نمره‌ای در بازه ۱۸۰ الی ۱۹۲ برای شما در آزمون اف سی ای درجه C را به همراه خواهد داشت. این دسته از داوطلبان نیز مدرک C1 دریافت خواهند کرد.

در نهایت اگر نمره شما در سطح پایین ۱۶۰ الی ۱۸۰ باشد، مدرک B2 را دریافت می‌کنید.

 

در این آزمون بین المللی و شناخته شده، مهارت داوطلبان در سطح متوسط رو به بالا ارزیابی می‌شود. بنابراین خیل عظیمی از افراد به سمت آزمون CAE کشیده می‌شوند. کاربرد مدرک CAE نیز به اهداف تحصیلی و کاری مربوط می‌شودکسب مدرک CAE نشان دهنده این است که فرد مورد نظر می‌تواند از مهارت نوشتاری و گفتاری زبان انگلیسی خود در کاربرد روزانه استفاده مناسبی داشته باشد.

 

تعداد قابل توجهی از مراکز و موسسات تحصیلی در جهان این مدرک دانشگاه کمبریج را به رسمیت می‌شناسند و جهت ادامه تحصیل در آنها به این مدرک نیاز خواهید داشت:

موسسه Box Hill) استرالیا)

دانشگاه  Thompson Rivers) کانادا)

  دانشگاه Freie Universität)آلمان)

هنگ کنگ (دانشگاه شهر هنگ کنگ)

هلند (دانشگاه آمستردام)

ایالات متحده آمریکا (موسسه هنری Illinois در شیکاگو)

بریتانیا

و